Jak urządzić modne mieszkanie? Poznajcie najnowsze trendy wnętrzarskie – Zima 2021

Zbliżająca się zima wcale nie oznacza, że chłodne tony i kolory zawitają także w naszych wnętrzach. Wręcz przeciwnie – w tym sezonie królować będą feeria barw, odniesienia do natury i kilka innych ciekawych trendów.

Obłe kształty

Surowy, minimalistyczny styl odchodzi powoli do lamusa. Wciąż jest w trendzie, ale projektanci łagodzą przestrzeń, wprowadzając do niej meble i dodatki o opływowych kształtach. Obłe sofy i fotele powleczone przyjemnymi w dotyku materiałami wyróżniają się w każdym wnętrzu i zachęcają do odpoczynku. Trend nie dotyczy tylko mebli – bardzo modne są lustra i wazony o nieregularnych kształtach, wyglądające jakby żywo wyciągnięte z jednego z obrazów Salvadora Dalego.

Powrót do kolorów

Po kilku sezonach odchodzimy w końcu od wszechobecnej bieli i szarości. Powracają kolory – i to najlepiej w ciepłych tonach, które sprawiają, że wnętrza stają się bardziej przytulne. Czerwień, rdza, brąz i zieleń królują teraz w najmodniejszych wnętrzach.

Natura we wnętrzach

Potrzebę ocieplenia wystroju widać wyraźnie w kolejnym trendzie, jakim jest wykorzystanie elementów nawiązujących do natury. Plecione dywany, lniane zasłony czy dekoracje wykonane z drewna sprawiają, że wnętrze jest znacznie bardziej przytulne. Idąc o krok dalej, można wykorzystać suszone kwiaty, liście czy kasztany właśnie do dekoracji mieszkania. Możliwości są nieograniczone – im więcej natury, tym lepiej!

Retro w nowoczesnym wydaniu

Jednym z ciekawszych kierunków w tegorocznych wyborach wnętrzarskich, jest powrót do przeszłości, ale z zachowaniem nowoczesnego stylu. Przykładem jest Grand Millenial – to wnętrza, w których wykorzystuje się elementy kojarzące się z “domem babci”, takie jak kwiatowe wzory, koronki i hafty, marszczone zasłony i rustykalne dekoracje. Z kolei rekomendowane kolory są delikatne i łagodne – projektanci stawiają na złamaną biel, błękit, róż oraz jasne odcienie zieleni.