Trendy we wnętrzach w 2016 roku

Początek roku to czas ogłaszania trendów  królujących w danym roku. Projektanci prześcigają się w pomysłach. Sprawdźcie, jakie kolory, tkaniny czy materiały pojawią się we wnętrzach w tym roku.

 

KOLORY

Pantone ogłosił paletę, która okazała się dla niektórych sporym zaskoczeniem. A to z powodu przewodnich kolorów – ‘rose quartz & serenity’. W porównaniu do ciemnej ‘marsali’ to spory odskok. Jednak zaproponowana paleta jest na tyle szeroka, że daje pole do własnych interpretacji i poszukiwań.

fot1 - Vouge

fot 1 – Vouge

fot 2 - Pantone

fot 2 – Pantone

Z pewnością wnętrza 2016 roku będą inne od tych z roku ubiegłego. Projektanci już prześcigają się w pomysłach i inspiracjach, jak wyjść naprzeciw nowym trendom. Subtelny róż dobrze komponuje się z jasnymi podłogami, białymi ścianami. W takich stylizacjach trzeba dobrze wyważyć akcenty i podjąć decyzję, który z elementów będzie przewodni. W tym roku zobaczymy z pewnością także blade róże, złamane biele, beże, stłumione szarości oraz jasny błękit.

fot 3 - Homify

fot 3 – Homify

Jeśli chodzi o projektowanie wnętrz i planowanie estetyki ścian, Benjamin Moore opublikował własną paletę. Jest w czym wybierać. Zaproponowane barwy i ich odcienie cieszą oko.

Paleta modnych kolorów wg marki Benjamin Moore

Paleta modnych kolorów wg marki Benjamin Moore

Przy planowaniu kolorystyki w mieszkaniu ważne jest poszukiwanie inspiracji w prawdziwym życiu, w architekturze, jednym słowem w otaczającym nas świecie. Kolejnym krokiem jest przeniesie barw, które nas uwiodły, do wnętrz. Tak pomalowane wnętrza będą nas długo zachwycać – a przynajmniej do czasu zauroczenia się nowymi trendami.

 

WZORNICTWO

Jeśli chodzi o wzornictwo, meble czy tkaniny, to wraca vintage. Wykorzystywane będą rozwiązania podkreślające ciepło domu i klimat sprzyjający spędzaniu czasu z bliskimi. Kształty mebli będą nawiązywały do świetnych modeli z lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Zobaczymy więc modele inspirowane lub odtwarzane w recyklingu. Pojawią się sofy, fotele, stoliki kawowe i komody na „nóżkach-patyczakach”. Brak tu szkła i metalu. Rządzi wzór,  tkanina tapicerska oraz naturalne drewno.

yestersen

yestersen

cribandcaboose

cribandcaboose

sofacompany

sofacompany

Le Pretexte Deco

Le Pretexte Deco

yestersen

yestersen

GEOMETRIA

Geometrię będziemy mogli znaleźć na tkaninach, tapetach, grafice czy ceramice. Geometria będzie pokazywana za pomocą zestawionych ze sobą barw lub poprzez wielowymiarowe rysunki 3d. Szukając dalej, nie bójmy się stosować geometrii w formie instalacji ściennych czy opraw oświetleniowych.

leahclareblog

leahclareblog

z fabryki

z fabryki

Craftoholocshop

Craftoholocshop

takemehome

takemehome

HM

HM

 

ZŁOTO

Złoto „wdarło się” do wnętrz już w poprzednim roku i teraz  zapanuje na nie prawdziwy boom. Dotychczas kojarzone z kiczem i tandetą, w tej chwili ze smakiem jest używane przez projektantów we wszystkich niemal produktach. Będą to oprawy oświetleniowe, meble, ceramika, dodatki wnętrzarskie. Oczywiście używajmy ich z umiarem, jako uzupełnienie całości. Co ciekawe, złoto sprawdza się w bardzo odmiennych wnętrzach, skomponowanych z różnych barw. I tak oto broni się w spokojnej białej stylizacji, jak również w mocnym ciemnym wnętrzu, gdzie dominuje granat lub czerń.

housedesigninnspire

housedesigninnspire

Decorolka

Decorolka

HM

HM

 

NATURALNIE I EKOLOGICZNIE

Rok 2016 we wnętrzach będzie bliski naturze. Powrócą naturalne materiały. Posłużą zarówno do wykończenia mieszkania, jak i produkcji mebli. Dziś już nie epatujemy szlachetnością czy ceną materiału. Ważne, aby był on naturalny, ekologiczny i bliski człowiekowi.

KAMIEŃ

Naturalny kamień będzie widoczny na ścianach, blatach i podłogach. Modny będzie marmur, którego widoczne naturalne użylenie świetnie koresponduje z pozostałymi elementami kompozycji ściany czy posadzki.

dobrzemieszkaj

dobrzemieszkaj

Domowladni

Domowladni

DREWNO

Trwa come back drewna. Jego estetyka i widoczne słoje urzekają coraz to nowych właścicieli mieszkań. Wielu eksperymentuje także z drewnem z odzysku. Na posadzkach zaobserwujemy powrót do klasycznych parkietów.

Również drewniane meble zawitają w wielu domach – subtelne w formie, bez przysadzistych i ciężkich rozwiązań. Pojawią się więc krzesła i fotele na nóżkach, ale tylko drewnianych. Wraca także drewno w postaci belek i pieńków.

 butterymilkmayday

butterymilkmayday

 

ROŚLINY

W mieszkaniu ma być ekologicznie. Stąd rośliny będą bardzo mocno akcentowane w motywach meblarskich bądź tapicerskich. Oprócz tego te prawdziwe wejdą przebojem na salony. Kwiaty we wnętrzach stworzą wzajemnie uzupełniające się kompozycje. Dobrze widziane będą duże, przeskalowane w stosunku do proporcji wnętrza, wysokie sadzonki.  Rośliny dobierajmy swobodnie – powinniśmy  je lubić i dobrze się z nimi czuć. Mają także oczyszczać powietrze, którym oddychamy.

cribandcaboose

cribandcaboose

 

oakfurnitureland

oakfurnitureland

 

multiwnetrza.pl

multiwnetrza.pl

 

DESENIE

Po erze minimalizmu i prostoty, wnętrza nabierają intensywności i koloru. Można odważyć się na łączenie nie tylko barw, ale również wzorów. To co jest nieodłącznym elementem stylu Vintage to desenie. Rok 2016 będzie obfitował w produkty z deseniem florystycznym:  kwiatowym, tropikalnym. Mogą pojawiać się w najróżniejszych miejscach: na ścianach w formie tapet, na posadzkach w formie płytek. Oprócz tego znajdziemy je na tkaninach: zasłonach, poduchach i obiciach tapicerskich.

Label Magazine

Label Magazine

Hearthhomemag

Hearthhomemag

multiwnetrza.pl

multiwnetrza.pl

HM

HM

Komentarz do “Trendy we wnętrzach w 2016 roku

Brak komentarzy