Deweloper na fejsie?

Du

Informacja o inwestycjach mieszkaniowych powinna być tam, gdzie „są” klienci. Ci zaś przez większość czasu są połączeni z Internetem – pracują, surfują, komunikują się, spędzają wolny czas. Zatem naturalną konsekwencją zmiany sposobu komunikacji było otwarcie się deweloperów na media internetowe.

Nasi klienci są już obecni w mediach społecznościowych. Tym samym nie mogliśmy i my się w nich nie pojawić. Długo zastanawialiśmy się, jak wejść w te media. Błędna strategia mogłaby okazać się nie tylko brakiem sukcesu, ale nawet porażką wynikającą z konieczności zamknięcia profilu. Zdecydowaliśmy, że wejdziemy z czymś, na czym się znamy, co jest naszą pasją i co będzie wartością dodaną dla klientów. Postawiliśmy więc na inspiracje do aranżacji mieszkań. Na Facebooku powstał profil Dobrze urządzeni. Staramy się, by wkład był aktualny, świeży i odpowiadał potrzebom odbiorców. Ponieważ z reguły operujemy na rynku popularnym, staramy się, by proponowane przez nas rozwiązania było łatwe do zastosowania przez przysłowiowego Kowalskiego, a nie tylko i wyłącznie przez osoby mające zasobny portfel. W całym procesie uczestniczy specjalista ds. aranżacji – osoba ta jest twarzą programu Dobrze urządzeni. Wierzymy, że autentyczność i wiarygodność są podstawą dobrej komunikacji.

Facebook był pierwszy, ale to nie jest jedyne medium. Warto zaznaczyć, że każde medium społecznościowe ma swoją specyfikę, inne są też oczekiwania osób z niego korzystających, czego zaś konsekwencją jest dostosowanie przez nas komunikacji do każdego z nich. Oprócz Facebooka, na którym prowadzimy największy obecnie fanpejdż deweloperski (ale także jeden z największych wnętrzarskich fanpejdży w Polsce), jesteśmy na kanale YouTube, gdzie m.in. prezentujemy filmy o naszych inwestycjach. Tu również możemy się pochwalić, że jesteśmy najczęściej odtwarzanym kanałem deweloperskim w Polsce (350 000 wyświetleń).
Ponadto jesteśmy również na Google+ oraz Twitterze, gdzie publikujemy bardziej biznesowe wiadomości oraz na Instagramie i Pintereście, gdzie z kolei prezentujemy bardziej artystyczne zdjęcia z budowy naszych osiedli. Zdjęcia pozwalają klientom na stały serwis fotograficzny z osiedli, na których kupili swoje mieszkania. No i jesteśmy też na blogu!

Zachęcam do polubienia naszych kanałów!

– Mariusz Rysicz
kierownik działu marketingu

Komentarz do “Deweloper na fejsie?

  1. Instagram to jeden z lepiej rozwijających się portali społecznościowych, który stanowi jednocześnie doskonałe narzędzie reklamy. Od tego roku jest również możliwa opcja profilu sponsorowanego.

Brak komentarzy