Wiosna w domu – kilka praktycznych rad, jak wprowadzić wiosnę do naszych wnętrz

Z czym kojarzy Wam się wiosna? Z pewnością z feerią kolorów, świeżością, nowością, lekkością oraz kreatywnością. Aby obudzić wiosnę po zbyt długiej zimie, warto wprowadzić do mieszkania kilka zmian. Śmiało możemy zaszaleć i poeksperymentować z kształtami, kolorami czy formami.

Foto: pexels.com

Kolorowe dodatki

We wiosennym wnętrzu na pewno doskonale sprawdzą się kolory. Pamiętajmy, że dekoracyjne tkaniny, dobrze dobrane, potrafią odświeżyć pomieszczenie. Wystarczy choćby wymiana poszewek na poduchy, zarówno w salonie jak i w sypialni. Wiosną warto postawić na jasne kolory.  Idealnie sprawdzą się odcienie żółtego, zieleń w różnych odcieniach, pomarańczowy czy pastele. Możemy wybrać również tekstylia z kwiatowym nadrukiem.

Foto: pexels.com

Kwiaty – prawdziwy zwiastun wiosny

Hiacynty, tulipany, żonkile, krokusy to prawdziwe zwiastuny wiosny. Znajdźmy dla nich godne miejsce. Piękne wazony, jutowe osłony, wiklinowe kosze, szklane słoje, przez które widać cebulki. Wystarczy tylko trochę kreatywności i możemy bawić się urokliwymi kwiatowymi dekoracjami, które umają nasze wnętrze.

Foto: pexels.com

Wiosenna odmiana

Wiosenna odmiana wcale nie musi oznaczać gruntownego remontu. Czasem wystarczy wymienić jeden z mebli, np. fotel, komodę lub krzesła. Jeśli nic nie chcemy wymieniać, to można rozważyć zmianę układu mebli. Czasem przestawienie kanapy czy stołu daje efekt odświeżenia wnętrza.

Foto: pexels.com

Wiosenne dekoracje

Nowy kubek, talerz, zastawa, obrus czy bieżnik w wiosennych kolorach również dodadzą wnętrzu energii. Energetyczny kolor kubka czy zastawy na 100% odmieni dotychczasową jadalnię czy też kącik kawowy.

Foto: pixabay.com

Pamiętaj, nie potrzeba dużo pieniędzy, by wprowadzić do mieszkania wiosenną radość. Wystarczy trochę pomysłów, wiosenny kwiatek i od razu poczujemy się pełni nowej energii!