Mieszkanie jesieniary – jak przystroić mieszkanie, aby wprowadzić jesienną atmosferę?

Spadające liście, mgła i coraz krótsze dni – ten osobliwy klimat ma całkiem spore grono miłośników, a właściwie miłośniczek, które nawet mają swoje określenie. Jesieniary to osoby, które jak nikt inny cenią sobie wieczór z książką i herbatą. Dbają o swoje otoczenie tak, aby jak najlepiej celebrować ten niepowtarzalny czas. Oto kilka sposobów, aby zaprosić jesień do swojego mieszkania.

Kącik do relaksu

Jesienne wieczory najlepiej spędzić w zaciszu własnego mieszkania, dlatego obowiązkowym elementem jego wyposażenia będzie przytulny kącik do relaksu. Powinien być naszą ostoją i azylem, źródłem wieczornego spokoju, dlatego najlepiej przeznaczyć na niego jakieś zaciszne miejsce, najlepiej w pobliżu biblioteczki.

Foto: Pixabay.com

Jesień to czas na przytulne materiały, dlatego nasz kącik powinien być nimi wypełniony. Na początku znajdźmy wygodny, miękki fotel z przyjemnym obiciem, którego idealnym uzupełnieniem będzie dopasowany kolorystycznie mięsisty koc. Obok fotela powinien się znajdować stolik kawowy, na którym będziemy mogli postawić kubek z herbatą (lub kieliszek ulubionego wina) i książkę. Warto pamiętać o dobrym oświetleniu, a także klimatycznych lampkach, które wprowadzą przytulną atmosferę.

Klimatyczna biblioteczka

Dla każdej jesieniary synonimem dobrze spędzonego czasu jest wieczór z ciekawą książką, przy herbacie i przyjemnej muzyce. Dlatego świetnym elementem każdego mieszkania będzie dobrze zaprojektowana biblioteczka, z półkami dopasowanymi kolorystycznie do reszty mieszkania. Najlepiej sprawdzi się drewno – nie tylko pasuje do wszystkiego, ale i łatwo zmienić jego kolor. 

Foto: Pixabay.com

W mieszkaniach w stylu vintage unikalnego efektu nadadzą szafki w kolorze ciemnego drewna, z widocznymi przetarciami. W jaśniejszych pomieszczeniach dobrze będzie wyglądała drewniana biblioteczka pomalowana na biało, a rozwiązaniem, które sprawdzi się w każdym mieszkaniu, będą półki z klasycznego, sosnowego drewna.

Biblioteczka pełni funkcje nie tylko użytkową, lecz także wizualną. Przytulnego, jesiennego nastroju nadadzą podświetlone szafki. Możemy zamontować żarówki na wybranych półkach, i odpowiednio oświetlić grzbiety książek. Krawędzie biblioteczki możemy opleść lampkami i w ten sposób uzyskać znakomite dopełnienie całości.   

Jesieniarskie dodatki

Jesienią cały świat zdobioną brązowo-złote liście, które swoimi kolorami przełamują szarość i burość aury. Te złote barwy warto zaprosić do domu, na przykład poprzez różnego rodzaju dodatki pomagające wczuć się w klimat za oknem. Z jesienią najbardziej nią kojarzą nam się dynie, których w tym czasie pełno w sklepach, w różnych kształtach i rozmiarach. Są również ich wersje dekoracyjne, które świetnie przyozdobią każdą półkę i stolik.

Foto: Pixabay.com