EKO-minimalizm jako jeden z najmodniejszych trendów roku 2024

Jednym z głównych trendów wnętrzarskich w 2024 roku jest EKO-minimalizm. To styl, który łączy prostotę designu z elementami natury. To doskonałe rozwiązanie dla osób świadomych i dbających o środowisko, które kochają naturalne materiały i rośliny. Każde wnętrze wypełni spokojem i harmonią.

Tworząc wnętrza w stylu EKO pamiętajmy o naturalnych materiałach wykończeniowych, które można poddać recyklingowi (drewno, rattan, wełna, len czy kauczuk). Zwróćmy również uwagę na energooszczędność domowych sprzętów i instalacji.

Foto: Pexels.com

Ten styl cechuje neutralna kolorystyka w pastelowych kolorach zwanych paletą ziemi. Typowe dodatki to trzcinowe dywany, lniane pledy i zasłony, bambusowe rolety, podkładki, wiklinowe kosze, ekologiczne osłonki na donice pięknie harmonizujące z zielenią roślin.

Foto: Pexels.com

Pamiętajmy, że oprócz bliskości natury cechą rozpoznawczą tego stylu jest skromność, minimalizm, funkcjonalność i prostota formy. Wnętrza urządzamy z zastosowaniem surowych i naturalnych materiałów utrzymanych w jasnych paletach kolorystycznych. Dominują to drewno i kamień. Zaś meble, podobnie jak dodatki, nadają się do recyklingu i są wykonane z surowców naturalnych. Typowe meble do wnętrza EKO są zrobione z drewna, rattanu, bambusa czy inny kauczuku.

Foto: Pexels.com

Pamiętajmy – ten design uwielbia surowość! Doskonałej jakości materiały urzekają prostotą i minimalizmem.