6 zalet kupna mieszkania na rynku pierwotnym

W większości przypadków zakup mieszkania to największa inwestycja w naszym życiu. W związku z tym warto poważnie zastanowić się nad miejscem, w które będziemy lokować kapitał takiej wysokości. Jak duże mieszkanie będzie dla nas odpowiednie? Jaka lokalizacja będzie najlepsza? Czy kupujemy mieszkanie na rynku wtórnym czy u dewelopera? To tylko kilka z pytań, jakie osoby szukające własnego M zadają sobie każdego dnia. My postaramy się dzisiaj znaleźć 6 zalet kupna mieszkania u dewelopera.

1. Większa wartość rynkowa mieszkania
Kupno lokalu od dewelopera jest bardziej przyszłościową inwestycją. Jeżeli kiedyś, w wyniku bliżej nieokreślonych okoliczności, będziemy musieli się przenieść – mamy większe szanse na sprzedać swojego lokum za wyższą cenę, niż w przypadku, gdyby pochodziło ono z rynku wtórnego.

2. Ułatwiony dostęp do kredytu hipotecznego
Kto z nas posiada tyle środków, by pozwolić sobie na zakup mieszkania za gotówkę? Zwykle kredyt zaciąga zdecydowana większość. Dla banków, świadczących tę usługę, jesteśmy klientem bardziej wiarygodnym i tym samym atrakcyjnym, jeśli celem kredytu jest lokum zakupione u dewelopera.

3. Wszystko od zera
Jeżeli chcemy uwić gniazdo w stu procentach po swojemu, jedynym wyjściem jest kupno mieszkania w stanie surowym. Dzięki temu będziemy mogli wybrać, czy pod naszymi stopami mają znajdować się płytki, panele czy parkiet. Zadecydujemy także o kolorze ścian czy o tym jaki żyrandol ma zawisnąć w salonie.

4. Rękojmia i gwarancja
Deweloper odpowiada za wady nieruchomości przez okres pięciu lat od zawarcia transakcji. W przypadku mieszkań z rynku wtórnego takiego zabezpieczenia jesteśmy, niestety, pozbawieni.

5. Pewne miejsce parkingowe
W czasach, kiedy prawie każdy z nas jest zmotoryzowany, przestrzeń do zaparkowania samochodu jest nieodzowna, zwłaszcza w dużych miastach. Gwarancja parkingu z pewnością zachęci wiele osób chcących uniknąć codziennych poszukiwań miejsca, w którym można bezpiecznie postawić swój samochód. Oferta deweloperska zwykle to uwzględnia.

6. Ulga podatkowa
W przypadku kupna mieszkania na rynku pierwotnym, nabywca zwolniony jest z podatku od czynności cywilno-prawnych. Wysokość rzeczonej opłaty wynosi 2% wartości kupowanej nieruchomości. Biorąc pod uwagę fakt, że ceny mieszkań to kwoty sześciocyfrowe i większe, jest to naprawdę spora oszczędność.

 

5 komentarzy do “6 zalet kupna mieszkania na rynku pierwotnym

  1. Wiadomo, nie wystarczy jedynie kupić… Trzeba się też zaznajomić z tym, jaka jest okolica, mieszkańcy, parkingi, bliskie sklepy, by nie wejść na minę. Bo mieszkanko może wydawać się fajne… ale ukryte w nim mankamenty wyjdą dopiero po latach.

  2. Zgadzam się z przedmówcą. Ostatnio było głośno, że mieszkańcy jakiegoś osiedla wystosowali petycję do lokalnych władz, by ta nie budowała piaskownic dla dzieci przy blokach, bo mieszkania tracą wtedy na wartości. To pokazuje, jak ludzie podchodzą do okolicy. Pozdrawiam!

  3. Zakup mieszkania na rynku pierwotnym wymaga znajomości nie tylko okolicy, ale również szeregu innych rzeczy, a co ważne poznanie rzeczywistej wartości tego mieszkania, które planujemy kupić. Dlatego warto zainwestować w biegłego rzeczoznawcę majątkowego ;).

  4. Mieszkania Warszawa Wilanów says:

    Rynek pierwotny mieszkań jest pokaźny. Bardzo łatwo znaleźć interesujące mieszkanie.
    Stan mieszkania w nowym budownictwie pozwala w łatwy sposób zaaranżować pomieszczenia według własnego uznania 🙂

Brak komentarzy