Porozmawiajmy o mieszkaniach z antresolą

Jedynym ograniczeniem w urządzaniu mieszkania z antresolą jest wyobraźnia. Budżet bardzo często może być nawet mniejszy niż przy takim samym metrażu, ale w jednym poziomie.

Mieszkanie na dwóch poziomach pozwala na łatwe wyznaczenie funkcji. Dwupoziomową przestrzeń da się podzielić bez problemu. Dla przykładu na dzienną i nocną, tę przeznaczoną do pracy i dla domowników bądź też „górę” można oddać dzieciom, a rodzicom – „dół”. Możliwości rozplanowania jest o wiele więcej. Wszystko zależy od domowników – czy jest to rodzina z dziećmi czy też singiel. Ten ostatni może nawet grywać na górze, a na dole gotować.

Jeśli lubimy odpoczywać na balkonie bądź tarasie, to często przy mieszkaniach z antresolą mamy ich aż dwa. Zazwyczaj jeden jest większy. Tym samym można na nim ustawić meble ogrodowe i cieszyć się latem w słoneczne dni.

Bywa, że osoby oglądające mieszkanie z antresolą jeszcze w stanie surowym (bez schodów) mają problem z wyobrażeniem sobie docelowej koncepcji wnętrza. Niemniej to właśnie pozostawienie nowym właścicielom doboru schodów pozwala w pełni ukształtować przestrzeń. Nie dość że schody mogą stanowić prawdziwą ozdobę, to jeszcze stwarzają wiele możliwości wykorzystania. Pod schodami można przecież urządzić półki na książki bądź regały czy szafki na drobiazgi. W czasie przyjęcia sprawdzą się zaś jako miejsce do siedzenia – wystarczy ułożyć na nich kilka jaśków.

Połączenie pierwszego poziomu z antresolą otwartymi schodami sprawia, że nie ma drzwi między „górą” a „dołem”. Taka przestrzeń sprzyja życiu rodzinnemu i bardziej integruje domowników. Żyje się po prostu milej i wygodniej. Można wręcz nawet sypiać na dole, a zasypiać na górze.
blog sypiam zasypiam 3

Skąd zieleń na osiedlu?

zieleń
Projektowaniem osiedli zajmują się pracownie architektoniczne. To one również odpowiadają za przygotowanie projektu aranżacji zieleni. Zazwyczaj współpracują z wyspecjalizowanymi pracowniami architektury krajobrazu.
Przy realizacji wszystkich inwestycji najważniejszym dokumentem, który determinuje udział terenów zielonych w powierzchni osiedla, są warunki zabudowy lub plan zagospodarowania przestrzennego.
Zawsze staramy się jednak jak najbardziej uatrakcyjnić tereny zielone – są wzbogacane oryginalnymi roślinami, ale także małą architekturą, która pozwala na lepsze korzystanie z terenów zielonych. Zieleń zazwyczaj projektowana jest na wewnętrznym dziedzińcu, choć mogą to być również tereny spacerowo-rekreacyjne pomiędzy budynkami, jak na osiedlu Avia w Krakowie.
Na naszych osiedlach mamy przeróżne odmiany drzew, krzewów, bylin i traw ozdobnych. Są dobierane w zależności od podłoża, nasłonecznienia itp.
Wszyscy doceniamy dobrze zaprojektowane osiedla, na których są zarówno tereny zielone, miejsca rekreacji czy place zabaw, ale również lokale usługowe. Tym samym współczesne osiedle nie powinno ograniczać się do jednej funkcji. Osiedle, które daje możliwości wygodnego życia, odpoczynku czy w końcu zrobienia codziennych zakupów, a dzieciom – zabawy, jest najlepszym rozwiązaniem i spełnieniem oczekiwań przyszłych mieszkańców.