Pomysły na aranżację balkonu w 2018. Więcej zieleni, panele i wabi-sabi

Wreszcie nadeszła upragniona wiosna. Podwyższenie temperatury sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Co zrobić jednak gdy chcemy go zaczerpnąć nie wychodząc na zewnątrz? Idealnym rozwiązaniem jest oczywiście balkon! Miejsce idealne do spożywania posiłków, grillowania czy po prostu zażywania słonecznych kąpieli. Dodatkowo można je zaaranżować, od zera, w sposób spójny z naszymi upodobaniami. Gdyby jednak zabrakło Wam w tym zakresie pomysłów – spieszymy z podpowiedziami 😊

 

Ogród

Do stworzenia prywatnego Edenu najlepiej nadadzą się kwiaty oraz krzewy doniczkowe. Na balkonie możesz umieścić każdą roślinę – od popularnych od lat bratków, przez słoneczniki, kończąc na średnich rozmiarów drzewku owocowym. Im więc zieleni, tym lepiej.

Pxhere.com/autor nieznany

 

Jadalnia

Ze względu na zazwyczaj dość ograniczone gabaryty przestrzenne balkonu warto zdecydować się na meble o kompaktowych rozmiarach. Fantazja ponieść może nas za to przy doborze pozostałych elementów wystroju. Lampiony, minilatarnie, lampki typu cotton ball. Pamiętajmy również o zasłonięciu balustrady parawanem lub kawałkiem oryginalnego materiału.

Buon apetit!

 

Posadzka to podstawa

Podstawa, która stanowić będzie o naszym komforcie podczas wypoczynku na balkonie. Zazwyczaj stanowią ją płytki. Doskonałą alternatywą dla nich mogą być chociażby panele drewniane dostępne w popularnych sklepach budowlan-wnętrzarskich.

Pxhere.com/ autor nieznany

 

Wabi-sabi

To kolejny, po skandynawskim hygge, trendujący styl wnętrzarski. Stylizacja balkonu, według płynącej do nas z kraju kwitnącej wiśni inspiracji, opiera się na kilku prostych zasadach. Ma być autentycznie i nie musi być zawsze idealnie. Istotne jest szerokie użycie materiałów organicznych. Idealnie nada się kamień czy drewno – bardzo ważne jeśli chodzi o aspekt filozoficzny nurtu. Kolorystyka wystroju powinna opierać się na stonowanych, ziemistych wręcz barwach. Warto również w kilku kątach balkonu umieścić ręcznie robioną ceramikę.

commons.wikimedia.org/Monika Riimaitee