Inwestujemy w dobrą lokalizację. Na co zwrócić uwagę?

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, co tak naprawdę oznacza określenie „dobra lokalizacja” w kontekście mieszkania nabywanego w celach inwestycyjnych?  Najprościej wspomnieć o atrakcyjnym położeniu względem miejsc, w których można przyjemnie spędzić wolny czas.  Pomyślmy jednak o problemie „dobrej lokalizacji” bardziej kompleksowo.

 

Coraz więcej osób skłania się ku zakupowi mieszkania bądź nieruchomości z myślą o czerpaniu długoterminowych korzyści finansowych z tytułu wynajmu. Aby sprostać wymaganiom zarówno osób kupujących mieszkanie dla siebie oraz prywatnym inwestorom, deweloperzy prześcigają się w pomysłach.

 

Tradycja w nowoczesnym wydaniu

Trend, który coraz częściej przebija się na rynku to projektowanie nowych inwestycji w taki sposób, aby korespondowały z tradycyjną zabudową okolicy. Przykładem kamienicy wpisującej się w ten nurt jest Oldnova –  kameralna inwestycja przy ulicy Panieńskiej w Gdańsku, łącząca historyczną część zabudowy ze współczesną architekturą. Pieczołowicie zaprojektowane wnętrze budynku nie tylko dostarcza niecodziennych doznań estetycznych, ale również pozwala poczuć unikatową atmosferę Śródmieścia. Jednocześnie apartamenty o elastycznym układzie i metrażu bardzo dobrze nadają się pod wynajem – biorąc pod uwagę cel, ich wyposażenie w balkon lub loggię stanowi dodatkowy atut. Dodatkowo recepcja budynku oferuje możliwość przechowania bagażu i pomoc turystom chcącym lepiej poznać Gdańsk.

Innym przykładem inwestycji celnie wpisującej się w formę dawnej zabudowy okolic gdańskiego nabrzeża Motławy jest Garden Gates. Zachowanie charakterystycznej pierzei w układzie ciągu kamieniec umożliwi naturalne wpisanie w obraz okolicy. Najistotniejszym elementem budynku będzie jednak jego wnętrze. Budynek zostanie wyposażony w stylowy hol wejściowy i efektownie urządzone części wspólne. Swoje miejsce znajdzie w nim również sześć stref rekreacyjnych, z których każda otrzyma inne wyposażenie, aby zapewnić mieszkańcom spokojny odpoczynek lub aktywnie zagospodarować ich wolny czas np. na siłowni plenerowej. Końcowego sznytu dodadzą smaczki architektoniczne i aranżacja zieleni wokół (również na tarasie na dachu budynku).

Ukończenie inwestycji przewidziane jest na II kwartał 2019 roku i wtedy do użytku oddane zostaną 252 nowe mieszkania.

Zielone serce miasta

Położenie inwestycji blisko morza jest niewątpliwym atutem. Jednak w przypadku gdy do najbliższego wybrzeża jest ponad 250 km, na znaczeniu zyskują inne cechy. Dynamicznie rozwijające się miasto może być jednym z nich, a Poznań bezsprzecznie do takich należy. To miasto, które ma wieloletnie doświadczenie w udanym łączeniu tradycyjnej zabudowy z nowoczesnymi centrami biznesu. Gąsiorowskich 4 to budynek zlokalizowany na poznańskim Łazarzu, w bliskiej odległości od historycznego centrum oraz w bezpośrednim sąsiedztwie biznesowego centrum miasta – Międzynarodowych Targów Poznańskich. Projektujący go architekci za cel postawili sobie stworzenie zielonej enklawy w centrum miasta, dlatego też inwestycja wzbogacona zostanie o zielone dachy i tarasy. Zieleni nie zabraknie także na dwóch dziedzińcach, przy których ulokowana zostanie zewnętrzna siłownia i plac zabaw dla dzieci. Swoje miejsce znajdą tu również miłośnicy rowerów, dla których zostaną przygotowane specjalne miejsca przeznaczone do przechowywania ich ukochanych „dwóch kółek”. Posiadacze większej liczby kółek będą mogli zaparkować je pod budynkiem w hali garażowej.

Każde mieszkanie w inwestycji będzie wyposażone w balkon, taras lub loggię (o powierzchni do 60 metrów kw.).